Key Features

• Compliant with IEEE 802.3ab 10BaseT,IEEE 802.3U100Base TX and IEEE 802.3z 1000BaseSX/LX Gigabit Ethernet Standards
• One 10/100/1000BaseT Gigabit Ethernet TP Port and One 1000BaseSX/LX Gigabit Ethernet Fiber Port
• One 1000BaseSX/LX Gigabit Fiber Port can support either Multi or Single Mode
• TP Port can support Full-Duplex, Auto-MDI/MDI-X and Auto-Negotiation
• Multiple Fiber Connectors Providing 19” Converter Chassis for up to 16 slots with redundant power supply for optional expansion use

توضیحات

تجهیزات شبکه(سوئیچ)

 

شبکه : مجموعه ای از کامپیوتر ها، نرم افزار ها و سخت افزار های متصل به هم است که باعث میشوند کاربران بتوانند با هم ارتباط داشته باشند.

مزایای شبکه:

استفاده از منابع مشترک ( اطلاعات، سخت افزار و نرم افزار)

حذف محدودیت های جغرافیایی

تبادل سریع تر و دقیق تر اطلاعات

صرفه جویی در هزینه ها

افزایش امنیت

تجهیزات شبکه چیست؟ به مجموعه‌ای از ابزار و تجهیزاتی که برای راه اندازی یک شبکه رایانه ای مورد نیاز است تجهیزات شبکه گفته می شود.

دسته بندی تجهیزات شبکه شامل موارد زیر است:

  • تجهیزات فعال یا اکتیو
  • تجهیزات غیرفعال یا پسیو

تجهیزات اکتیو

به تجهیزاتی گفته می شود که فعالیت الکترونیکی در درون آنها صورت می‌گیرد و اطلاعات وارد شده به انها با توجه به نوع دستگاه، پردازش و رد و بدل می‌گردد.

انواع تجهیزات اکتیو شبکه عبارتند از:

  • سوئیچ شبکه (switch)
  • اکسس پوینت (access point)
  • مودم (modem)
  • روتر یا مسیر یاب (router)
  • اکسسوری (accessory)

تجهیزات پسیو

به تجهیزاتی گفته می شود که قابل برنامه ریزی نبوده و نمی‌توانند تغییراتی روی اطلاعات و یا محتوای تبادل شده در شبکه داشته باشند. تجهیزاتی که به منظور نصب و پیکربندی سخت‌افزاری شبکه (از قبیل کابل کشی و نصب دستگاه‌ها) استفاده می‌شود جزو این تجهیزات هستند. به‌طورکلی به‌تمامی تجهیزاتی که عملکرد آن‌ها بدون نیاز به جریان برق باشد و کارکرد آن‌ها نیازی به نیرو و جریان برق ندارد تجهیزات پسیو گفته می‌شود

انواع تجهیزات پسیوشبکه عبارتند از:

  • کابل (cable)
  • پچ پنل (patch panel)
  • پچ کورد (patch cord)
  • فیبر نوری (Optical fiber)
  • کیستون پریز (keystone)
  • سر سوکت (socket)
  • رک (rack)
  • نگهدارنده کابل (cable management)

 

گروه مهندسی سیماپردازش در خراسان تنها نماینده محصولات تحت شبکه ویووتک و آیدنت، مشاور و مجری پروژه های نظارت تصویری آماده فروش تمامی تجهیزات شبکه مایکرونت می باشد.

دانلود کاتالوگ محصول: PFN-S202C